Producenci - marki pomp ciepła obecnie dostępni w Polsce
Producenci / marki pomp ciepła obecnie dostępni w Polsce
3 stycznia 2020
Czym jest system HVAC
Czym jest system HVAC
5 stycznia 2020
Pokaż wszystkie
Zalety ogrzewania domu bliźniaka wspólną kotłownią

Zalety ogrzewania domu bliźniaka wspólną kotłownią

Zalety ogrzewania domu bliźniaka wspólną kotłownią

Marząc o własnym domu mamy do wyboru trzy rozwiązania a mianowicie dom wolno stojący, dom bliźniak oraz mieszkanie w zabudowie szeregowej. Dom wolno stojący ze względu na komfort mieszkania dla wielu z nas jest najlepszym wyborem jednak dla osób z mniej zasobnym portfelowym alternatywą ze względu na niższy koszt budowy może okazać się dom bliźniak w którym ze względu na wiele elementów wspólnych takich jak np. działka budowlana, fundamenty, ściany lub dach realny koszt koszt budowy potrafi być o ponad 20 % niższy niż w przypadku domu wolno stojącego.

Dodatkowa duża oszczędność może wynikać z faktu budowy jednej wspólnej kotłowni, zastanówmy się tym samym jakie mogą być zalety takiego rozwiązania.

Do największej zalety wspólnego systemu grzewczego niewątpliwie należeć będzie fakt iż budowa kotłowni będzie o połowę tańsza niż w przypadku budowy w domu wolno stojącym. W przypadku ogrzewania gazowego dzielimy koszt przyłącza gazowego do domu, korzystamy z jednego komina spalinowego oraz ze wspólnego pomieszczenia w którym zainstalujemy kocioł gazowy plus zasobnik na ciepła wodę użytkową. Natomiast w przypadku ogrzewania bliźniaka za pomocą pompy ciepła również koszt zakupu i montażu pompy ciepła będziemy mieli wspólny. Koszt „zrobienia” kotłowni w nowym domu to przedział 30 000 do 40 000 złotych tak więc w przypadku wspólnej instalacji grzewczej możemy realnie zaoszczędzić około 20 000 które możemy przeznaczyć np. na instalacje fotowoltaiczną dzięki której o ile wybierzemy pompę ciepła możemy ogrzewać dom za darmo. Kolejną zaletą wspólnej kotłowni jest fakt że wszelkie późniejsze koszty serwisowe również będziemy mogli podzielić na pół.
rekuperacja
Warto również zastanowić się nad wprowadzeniem do swojego bliźniaka systemu wentylacji mechanicznej ( rekuperacja ) która w znacznym stopniu obniża koszty ogrzewania domu lub mieszkania. W tej sytuacji również koszt instalacji jesteśmy stanie pomniejszyć o połowę poprzez montaż tylko jednego rekuperatora który mówimy tutaj o urządzeniu z górnej półki potrafi kosztować około 10 000 zł, więc nie jako następne 5000 złotych zostaje nam w kieszeni.
Zobacz więcej informacji o rekuperacji
Dla osób pragnących kupić dom bliźniak mogę polecić stronę internetową https://pewnylokal.pl/ na której znajdziecie wszystko co będzie wam potrzebne podczas odbioru takiego mieszkania.

Zalety ogrzewania domu bliźniaka wspólną kotłownią

Marząc o własnym domu mamy do wyboru trzy rozwiązania a mianowicie dom wolno stojący, dom bliźniak oraz mieszkanie w zabudowie szeregowej. Dom wolno stojący ze względu na komfort mieszkania dla wielu z nas jest najlepszym wyborem jednak dla osób z mniej zasobnym portfelowym alternatywą ze względu na niższy koszt budowy może okazać się dom bliźniak w którym ze względu na wiele elementów wspólnych takich jak np. działka budowlana, fundamenty, ściany lub dach realny koszt koszt budowy potrafi być o ponad 20 % niższy niż w przypadku domu wolno stojącego. Dodatkowa duża oszczędność może wynikać z faktu budowy jednej wspólnej kotłowni, zastanówmy się tym samym jakie mogą być zalety takiego rozwiązania.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *